You are currently viewing MGKS ZAMET łączy się z UKS HUTA

MGKS ZAMET łączy się z UKS HUTA

Późnym popołudniem 5 lisopada 2019 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze stowarzyszenia MGKS Zamet Przemków. Oficjalnie stało się to, w co do końca nie wierzyli wszyscy kibice w regionie. Na Walnym wypełniono ostatni punkt ustaleń pomiędzy MGKS Zamet a UKS Huta, który mówił o powołaniu wspólnego Zarządu.

Nowym, starym prezesem pozostał Waldemar Urbaniak. To on kierował dotychczas działaniami w MGKS Zamet Przemków. Jak się okazało będzie to także jedyny członek dotychczasowego Zarządu, który utrzymał w nim miejsce. Nowym Wiceprezesem został Marek Mazurek, który z założenia ma pełnić bardzo ważną funkcję, ponieważ dotychczas nie był blisko związany ani z Zametem, ani Hutą co stawia go w roli ‘katalizatora” pomiędzy obiema stronami. W skład nowego Zarządu wszedł także Karol Puzio, Janusz Andrzejczak oraz Daniel Kleszczewnik. Ten ostatni będzie pełnił rolę Skarbnika.

Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak:
Bardzo się cieszę, że na Walnym Zgromadzeniu MGKS Zamet otworzyliśmy nowy rozdział w przemkowskim sporcie. Po kilkunastu latach doszło do porozumienia i jeden, wspólny klub sportowy w Przemkowie stał się faktem. Został powołany nowy Zarząd, w skład którego weszli przedstawiciele obydwu klubów oraz przedstawiciel gminy.

Nie ukrywam, że do niedawna wydawało się to niemożliwe. Wiem, że przed nami długa droga, ale z optymizmem patrzę na przyszłość naszego sportu. Nowo wybranemu zarządowi życzę samych sukcesów i deklaruję swoją pomoc. Mocno zaangażuję się w pomoc połączonemu klubowi i poprawę infrastruktury sportowej w naszej Gminie.

Droga do połączenia była ciężka, wyboista i pełna emocji, ale na koniec wszystkie strony pokazały, że najważniejsze jest dla nich dobro mieszkańców i przemkowskiego sportu. Teraz pozwólmy spokojnie działać nowemu zarządowi, a piłkarzom trenować i grać jak najlepiej.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować władzom DZPN, zarządowi Zametu i UKS-u, trenerom, piłkarzom i kibicom obydwu klubów oraz radnym i sympatykom sportu za zaangażowanie, wolę kompromisu i odważne decyzje. Ten sukces jest wspólnym sukcesem nas wszystkich – połączyło nas dobro przemkowskiego sportu i niech dalej nas łączy.

Dyrektor Podokręgu Legnica Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej:
Cieszę się, że wspólnymi siłami udało nam się doprowadzić do kompromisu, który głęboko wierzę, że poprowadzi przemkowski klub tam, gdzie jego miejsce. Ten sezon będzie na pewno trudny, jednak połączonymi siłami z całą pewnością zespół stać na utrzymanie. W kolejnym sezonie z całą pewnością będzie to już drużyna, która będzie chciała powalczyć o 4 ligę.

Chciałbym podziękować Burmistrzowi Szczupakowi, ponieważ fakt, że udało się pogodzić dwie zwaśnione strony to spora jego zasługa. By doprowadzić do takiej sytuacji, potrzeba było jednego kierunku, który obrali zawodnicy obu zespołów, władze samorządowe oraz związek.

Dodaj komentarz